Ludwikowka - зникле село поряд з Бурштином - ФОРУМ БУРШТИНА
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 11
ФОРУМ БУРШТИНА » ОСНОВНИЙ РОЗДІЛ » ВІТАЛЬНЯ » Ludwikowka - зникле село поряд з Бурштином
Ludwikowka - зникле село поряд з Бурштином
ehterДата: Середа, 19.10.2011, 15:54 | Сообщение # 1

Хто що знає про це село???
З Google Maps там і сліду нема що було якесь село....
на мапі пише що вона з 1923 року
також пропала частина Користовичів, ну цьому є пояснення - водосховище:)

Сообщение отредактировал ehter - Середа, 19.10.2011, 16:20

VENTДата: Середа, 19.10.2011, 16:07 | Сообщение # 2
Куля розкаже

ehterДата: Середа, 19.10.2011, 17:41 | Сообщение # 3
P51_S39_Rohatyn
P52_S39_Halicz

КуляДата: Середа, 19.10.2011, 20:20 | Сообщение # 4
Людвиківка або Мазури, як називали це село місцеві жителі постало приблизно 1808р. Власник Бурштина князь Яблоновський оселив у цій місцевості 14 родин ткачів, правдоподібно з околиць Жешова чи Тарнова. Осадники відробляли панщину ткацтвом. З роками зростало населення село ділило грунти і будувало нові будинки. Ткацтво давало добрі прибутки, й люди жили непогано. Людвиківка була селом чисто польським, без жодної домішки іншої народності. В 1829р на пагорбах поблизу села граф Скарбек започаткував промислове видобування алебастру, який вивозили в Нмеччину, де з нього виготовляли скульптурки, посуд. На 30рр Людвиківка була селом середніх розмірів - близько півтори сотні номерів. Сім'ї складались щонайменше з чотирьох - шести чоловік. В селі був клуб, нова п'ятикласна школа, ткальня. Людвиківці займалися землеробством, тримали худобу, але основним заняттям було ткацтво. Селяни з Бурштина та суміжних сіл приносили сюди пряжу, а забирали готову продукцію. Здебільшого розплачувались натурою. Хто був біднішим відпрацьвував у "мазура"..........

ehter (з телефону)Дата: Середа, 19.10.2011, 21:15 | Сообщение # 5
дякую Куля... Але ж куди ділося ціле село.. З гугла ані сліду не видно.. Завтра прогуляюсь тими територіями..

КуляДата: Середа, 19.10.2011, 22:01 | Сообщение # 6
А дальше трагедія, яку пережили два народи сусіди, українці і поляки. Погано те,що історія не вчить. Приклад недавні, події в колишній Югославії. Відносно подій в Людвиківці, які відбулися 2 лютого 1944року продовження буде.......

ehterДата: Середа, 19.10.2011, 22:18 | Сообщение # 7
Сумно...
Я здогадувався про те що село зруйнували під час війни.... але дивно чому я про нього почув лише зараз, коли воно рядом... і абсолютно знищене...
Я впевнений, що про його існування знає дуже мало людей.... до сьогодні я і підозрювати не міг, що там щось було.. поле тай поле.

КуляДата: Середа, 19.10.2011, 23:46 | Сообщение # 8
Депортації поляків в 1940 - 1941рр значно зменшили і ослабили польську громаду Бурштина, після чого функції захисника її інтересів перебраи на себе лідери громади села Людвиківка. Там було створено озброєний загін самооборони. В грудні 1943 під час переходу через Людвиківку сотні УПА між повстанцями та жителями розгорівся конфлікт. Хтось з поляків поранив сотника. Конфлікт тоді вдалося залагодити. Зараз неможливо встановити всю правду. Трагедія сталася вночі з 2 на 3 лютого 1944р. Село оточили й підпалили зі всіх боків. На другий день німці зігнали із навколішніх сіл людей, аби поховати останки. Захоронено було 300трупів. Заступник голови Станіславської обласної управи В. Явшан називає іншу причину знищення села: польська варта вночі " стримувала вози нашого підпілля і робила їм перешкоди". Ось така коротка трагічна історія Мазурів або Людвиківки. Хочу добавити,що такі акції проходили і на українських землях, які Сталін передав Польщі. Тільки там поляки винищували українські села. Цікава річ моя мама розказувала мені. що німці не втручалися в ці події. Вони стояли на мосту через ріку Гнила липа озброєні але.......

BACbOKДата: Субота, 22.10.2011, 00:43 | Сообщение # 9
єдиною згадкою про це село є закинутий цвинтар, недавно там трішки відреставрував його один поляк, поставив памятний хрест із написом.

ehterДата: Субота, 22.10.2011, 17:16 | Сообщение # 10
Дякую Вася...
Доречі скандальна та табличка на хресті Посилання

ehterДата: Субота, 22.10.2011, 17:23 | Сообщение # 11
http://explorer.if.ua/maps/1/ - старі польскі карти області може колись комусь треба буде..

BACbOKДата: Неділя, 23.10.2011, 10:55 | Сообщение # 12
Quote (ehter)
Дякую Вася...
Доречі скандальна та табличка на хресті Посилання

Ну там написано щось таке (якщо мені память незраджує): "... за те , що вони були поляками"

Сообщение отредактировал BACbOK - Неділя, 23.10.2011, 11:01

ФОРУМ БУРШТИНА » ОСНОВНИЙ РОЗДІЛ » ВІТАЛЬНЯ » Ludwikowka - зникле село поряд з Бурштином
Сторінка 1 з 11
Пошук: